סניף תל אביב ראול ולנברג 18 בנין C קומה 2
050-5264265 | לשיחה עם הקליניקה

הגדלת חזה חדש

נכון להיום, ניתוח הגדלת החזה הוא ההליך הכירורגי הנפוץ ביותר בתחום הרפואה הפלסטית. הלכה למעשה, מדובר בהליך בו מגדילים את נפח השדיים על ידי שתלים שמוחדרים אליהם. הקדמה וההתפתחויות הטכנולוגיות בעולם הרפואה בכלל, ובעולם הרפואה האסתטית בפרט, הביאו למצב בו נשים שאינן מרוצות עם איך שהחזה שלהן נראה (גודל החזה, המבנה שלו או צורתו), יכולות לשנותו ולהתאימו כרצונן, וזאת לאור פיתוח שורה של אפשרויות שיכולות לתת מענה לאותן נשים בנושא זה.

ד”ר דנה אגוזי הינה מומחית בעלת שם בתחום הרפואה פלסטית, בעלת ניסיון מוכח והצלחה של שנים בביצוע ניתוחי חזה, כאשר ניתוח הגדלת חזה הוא הפופולארי שבהם.

בדף זה תוכלו למצוא את המידע המקיף ביותר ברשת בכל הקשור לניתוח הגדלת חזה, כאשר המטרה היא לספק לכן תמונה מלאה לגבי מערכת השיקולים והלבטים שכל אחת עוברת בטרם היא מחליטה לעבור ניתוח הגדלת חזה, תיאור מפורט ככל הניתן לגבי אופן ההליך וכמובן כיצד להתנהל לאחר הניתוח ומתי תוכלו לראות את התוצאות המיוחלות.

קריאה מהנה ומועילה!

[accordion tag=h3]

[accordion-item title=”מהו בדיוק ניתוח הגדלת חזה?”]

ניתוח הגדלת חזה (Breast augmentation) מתבצע באמצעות הכנסת שתלים של סיליקון לשד. את ההליך הכירורגי הזה אפשר לבצע רק לאחר שהשדיים מגיעים לגודל הסופי שלהם, לקראת גיל 20 לערך. חשוב מאוד כי לפני ביצוע כל ניתוח מסוג זה כי תתייעצי עם הרופא/ה שיפרטו בפנייך על התהליך בכללותו, הן מבחינה מעשית והן מבחינה נפשית ולקבל את כל המידע על סוג השתלים הקיימים, אלו משתלים אלו מתאימים לך, צורת השתל, אופן הכנסת השתל לשד ומיקומו הסופי.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”למי מיועד ניתוח של הגדלת חזה?”]

ניתוח הגדלת חזה מיועד בעבור אותן נשים אשר אינן שבעות רצון מצורתו, מראהו או גודלו של החזה שלהן, כאשר יכולות להיות לאי שביעות רצון זו שלל הסברים החל מעיוות אסתטי כלשהו, הבדלי גודל משמעותיים בין השדיים, שינוי בצורת השדיים או גודלם עקב הנקה, ירידה במשקל, התבגרות וכמובן, בכל מקרה בו השדיים אינם בנויים באופן פרופורציונאלי ביחס לגוף האישה.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”למה בכלל לעשות ניתוח הגדלה של החזה?”]

מאז ומעולם היה החזה הנשי סמל למופת וליופי, המגלם בתוכו את כל מה שהופך אישה לאישה; האימהות מחד, והמיניות מנגד. גורמים אלו, ואולי הניגוד ביניהם, תורמים לכך שהחזה הנשי הוא איבר בעל משמעות רבה עבור האישה, ולכן צורתו, גודלו והסימטריה שלו מהווים משמעות גם הם. ניתוח הגדלת חזה הינו אחד מתוצרי הקדמה הרפואית המאפשר לבנות המין הנשי לבחור בשיפור אסתטי-חיצוני במידה וחפצות הן בכך.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”ההחלטה לעבור ניתוח להגדלת החזה”]

בחברה של ימינו קיים דגש משמעותי על מה נחשב נכון, מתאים, יפה ואסתטי. בכל הנוגע לחזה הנשי, יש הרבה היבטים שיכולים לגרום למטופלת להרגיש כי החזה שלה אינו עומד בנורמה; חזה קטן באופן מיוחד, חזה שאינו סימטרי בצורה מובחנת, חזה נפול מאוד או גדול מדי בצורה שמעוררת תשומת לב לא רצויה או כאבים – כל אלו יכולים לגרום לאישה להרגיש לא נוח עם הגוף שלה ולרצות לשנות אותו.

ניתוחי החזה בארץ ובעולם קיימים כבר שנים רבות. למעשה, למרות עשרות אלפי הניתוחים השונים המתבצעים בישראל מדי שנה, ניתוחי הגדלת החזה עומדים בראש הטבלאות כניתוחים הפופולאריים ביותר עם נתח מוערך של 25% מסך כל הניתוחים המתבצעים בארץ! ניתוח זה (או הגדלתו של החזה עם תיקון א-סימטריה) נועד כדי לגרום לנשים בכל הגילאים להרגיש טוב יותר עם עצמן ועם גופן ולהעלות את ביטחונן העצמי.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”אלו מטופלות מתעניינות בניתוח הגדלת החזה?”]

יתכן שאנשים רבים יטעו לחשוב כי רק נשים צעירות שאינן מרוצות מגודלו הנוכחי של החזה שלהן מגיעות אל שולחן הניתוחים – אך מדובר בהנחה רחוקה מן האמת. לניתוח הגדלת חזה מגיעות נשים בכל הגילאים, הרוצות לשפר את הרגשתן. נשים אלו הן נשים אשר השדיים שלהן לא התפתחו מספיק, או שמבנה הגוף שלהן לא פרופורציוני לגודל החזה, נשים אשר החזה שלהן גדל במהלך לידה או הנקה, ולאחר מכן ירד בנפחו משמעותית, נשים אשר חוו ירידה קיצונית במשקל ובעקבות כך אבדו מנפח השדיים ועוד. את הניתוח מומלץ לבצע רק לאחר סוף התהליך בו אתן נמצאות, בין אם מדובר בהתבגרות, ירידה במשקל או הריון, ולחכות שהשדיים יתייצבו בצורתם הסופית לפני ששוקלים ניתוח.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”מתי זה בלתי אפשרי לבצע ניתוח הגדלת חזה?”]

במקרים הבאים לא ניתן לבצע את ניתוח הגדלת החזה מטעמים רפואיים:

במהלך תקופת הנקה ועד 12 חודשים מסיומה.

במהלך תקופה בה האישה סובלת ממחלה סופנית ועד 24 חודשים מיום החלמה ממחלה שכזו.

במקרה של קיום מחלה נפשית המחייבת טיפול בתרופות.

במקרים של מחלות כרונית וכאשר הרופא המטפל אינו מאשר ביצוע ניתוח.

[/accordion-item]

[/accordion]

ניתוח הגדלת חזה

[accordion tag=h3]

[accordion-item title=’שלב ראשון – פגישת ייעוץ עם ד”ר דנה אגוזי’]

תחילתו של התהליך לביצוע ניתוח הגדלת חזה הוא בפגישה עם ד”ר דנה אגוזי בקליניקה. בפגישה זו תכיר ד”ר אגוזי את המטופלת (וההיפך), תסביר היא בפניה את התהליך באופן פרטני, לרבות שלבי הניתוח עצמו, סוגי השתלים בהם ניתן להשתמש ואף סיכונים פוטנציאליים הכרוכים בניהולו של הליך זה. לאחר מכן, תבצע ד”ר אגוזי בדיקת התאמה של המטופלת לניתוח, הן מההיבט הבריאותי והן מההיבט הנפשי, כאשר בסיום הפגישה תמליץ ד”ר אגוזי על סוג השתל וגודלו.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”הכנה לפני הניתוח (למה לצפות?)”]

בטיחות הניתוח היא מעל לכל, ולכן לפני כל ניתוח בשדיים יש לבצע בדיקות דם כולל תפקודי קרישה, אק”ג לנשים מעל גיל 40 ועוד בדיקות בהתאם לצורך ולפי הוראות המנתחת.

במידה והמטופלת היא מעל גיל 30 עליה לבצע אולטרה סאונד שדיים.

אם היא מעל גיל 40 עליה לבצע בדיקת ממוגרפיה.

אם מדובר במטופלות אשר הינן מעשנות כבדות ו/או מעל גיל 60, עליהן לבצע בנוסף צילום חזה.

לרוב תתבקש המטופלת להיות בצום מוחלט של 6 שעות לפני הניתוח ואף להפסיק לעשן, במידה והיא מעשנת, כחודש לפני הניתוח על מנת להבטיח החלמה אידיאלית.

לפני הניתוח על המטופלת להסיר כל סוג של תכשיט ו/או איפור מגופה.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”מידע לגבי הניתוח עצמו”]

אם אין מניעה חריגה, הניתוח יתבצע בהרדמה מלאה.

אורכו של הניתוח נע בין 90 דקות לשעתיים.

הרופאה תבצע את החתכים הנדרשים על מנת להחדיר את השתלים מעל או מתחת לשריר החזה.

קיימים כמה סוגי חתכים; תת שדי (החתך הנפוץ ביותר), סביב העטרה או מאזור בית השחי.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”השתלים בהם נעשה שימוש במהלך ניתוח הגדלת חזה”]

שתל הוא למעשה תותבת רפואית הממוקמת מאחורי השד. השתל משמש בניתוח הפלסטי להגדלת החזה, לשחזור שד או ליצירת הצורה הפיזית של השד.

ישנם 3 סוגי שתלים:

  • שתלי סיליקון / ג’ל – שתלים מתקדמים (דור חדש) בעלי מעטפת סיליקון חיצונית אשר ממולאים בג’ל סיליקון. בשתלים אלו נעשה השימוש הנרחב ביותר בניתוחי הגדלת חזה, שכן הם מפורסמים בעמידותם ובאיכות החומרים המרכיבים אותם. עוד יתרון המאפיין את שתלי הסיליקון הינה היכולת לייצר ולעצב אותם במבנים (צורות) המביאים לתוצאה אופטימאלית מבחינת המראה הטבעי וההתאמה לגוף המטופלת.
    בכל אופן, מומלץ לכל מי שמתעניינת בהגדלת חזה, לאתר נשים שכבר עברו ניתוחים שכאלה עם שתלי סיליקון, רצוי בגדלים הקרובים ככל הניתן לגודל בו המתעניינת חושקת, הן לפני הניתוח והן לאחריו, על מנת לקבל מושג, צפי והתרשמות אותנטית לגבי תוצאות הניתוח.
  • שתלי מי מלח – שתלים מלאים בתמיסה סטרילית (כמו מים מלוחים), להם מעטפת סיליקון חיצונית. שתלים אלו כמעט כבר אינם בשימוש.
  • שתלים במילוי מסוג אחר – לרוב מדובר בשתלים המכילים מעטפת שונה כדוגמת פוליפרופילן. נחשבים לסוג הנדיר מבין השתלים.

הערה חשובה: החלטה על גודל השתלים בהם יעשה שימוש בניתוח הינה החלטה משותפת למטופלת ולרופאה. כמובן שבמסגרת השיקולים על פיהם תתקבל ההחלטה, יינתן משקל נכבד לרצון המטופלת, ברם חשוב לציין כי שיקול זה לעולם לא יגבור על שיקולים מכריעים כגון בטיחות ובריאות המטופלת. כמו כן, קיימת חשיבות מכרעת להתאמתו של השתל למבנה גופה של המטופלת, כך שלבסוף ישתמרו הפרופורציות.

בעיני חלק מהנשים התחושה של שתל הינה תחושה מלאכותית (בדומה לבלון מים), לעומת שתל הסיליקון המקנה תחושה טבעית יותר.

כיום, נדיר יותר למצוא ניתוח באמצעות שתלים במילוי מי מלח לעומת הגדלה ע”י שתלי סיליקון, בעיקר מכיוון שהאחרונים הוכחו כבטוחים מבחינה רפואית ויציבים לשימוש בניתוח, לעומת מקרים רבים בהם משתלי מי מלח דלפו.

אחת הבחירות המשמעותיות שניתן לקבל טרם הניתוח, בנוסף לבחירת מיקום השתל, היא גודל השתל עצמו. הבחירה תתבצע כאמור בשיתוף פעולה עם המטופלת, שכן עליה להחליט באיזה גודל תרצה ששדיה החדשים יהיו, אך עם ייעוץ והכוונה מלאים מצד הרופאה.

כאשר מבצעים את ההחלטה, יש להתחשב במספר גורמים כגון מבנה הגוף של האישה, השוואת הפרופורציות של השד החדש לגוף, מבנה השד הקיים וצורתו וכן אלסטיות רקמות השריר והשד.

בנוסף לגודל השתל, קיימות גם מספר צורות עיקריות לשתל:

  • שתל שטוח.
  • שתל בינוני.
  • שתל בולט.
  • שתל אנטומי.

כל שתל מותאם לצורת השד של המטופלת ולרצונותיה האישיים.

שלושת השתלים הראשונים ברשימה לעיל זהים משום ששלושתם עגולים והשוני ביניהם הוא בצורה שלהם. השתל האנטומי הוא שתל שצורתו אינה עגולה אלא מעט אגסית, או בצורת טיפה, על מנת לשוות לשד מראה טבעי ככל האפשר. יחד עם זאת, יש לציין כי תדירות השימוש בשתל האנטומי הולכת ופוחתת מכיוון שהתגלו שיעור ניתוחי תיקון גבוהים יותר.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”תקופת ההחלמה שלאחר הניתוח”]

כמו בכל ניתוח, גם במקרה של ניתוח להגדלת חזה, נדרשת תקופת החלמה. לרוב, עם סיום הניתוח תידרש המטופלת להישאר בהשגחה במשך כמה שעות עד להחלטת הרופאה על שיחרורה לביתה במצב בריאותי תקין.

עם סיום הניתוח תידרש המטופלת ללבוש חזיה רפואית שתעניק לה תמיכה לאזור החזה המנותח ותקל על החלמתה. על המטופלת להישאר עם החזיה הרפואית במשך 7 ימים (יום ולילה).

יחד עם האמור ובמידה ואין מניעה רפואית לכך, תידרש המטופלת ליטול אנטיביוטיקה.

תקופת ההחלמה הממוצעת נמשכת כ-3 שבועות, כאשר ב-10 הימים הראשונים לאחר הניתוח לא ניתן לבצע פעולות פיזיות כגון הרמה ונשיאה של דברים כבדים. כמו כן, יש להימנע מכל מגע עם האזור המנותח.

בנוסף, נדרשת המטופלת להגיע למספר ביקורות אצל הרופאה במהלך השבועות שלאחר הניתוח.

זכרי כי לאחר הניתוח, מטבע הדברים, תהיה נפיחות באזור הניתוח ותחושי מוגבלות מסוימת מבחינת טווח תנועת הידיים. אל חשש, מדובר בתופעות רגילות לחלוטין שיחלפו לאחר כמה שבועות.

[/accordion-item]

[/accordion]

תיקון א-סימטריה בשדיים

סימטריה מלאה של גוף האדם הינה דבר נדיר. האיברים הזוגיים שלנו אינם סימטריים. חדי העין יוכלו בקלות לזהות הבדלים בין האוזניים, העיניים, הנחיריים, וכמובן, גם השדיים. אותה א-סימטריה יכולה להתגלות בהבדל זניח, שאינו ניתן לזיהוי, או שלעתים מתגלה בהבדלים משמעותיים שיכולים לגרום לאי נוחות משמעותית. כאשר מדובר בא-סימטריה של החזה, קיים קושי בעיקר בהתנהלות היומיומית במציאת חזיות שיתאימו לחזה א-סימטרי או בחירת לבוש שיטשטש את ההבדל. נשים רבות המגיעות להגדיל חזה מבקשות לעבור בנוסף תיקון א-סימטריה על מנת לשוות לשדיים שלהן מראה אחיד, סימטרי ואסתטי.

כיצד מתבצע תיקון הא-סימטריה?

קיימות מספר טכניקות לביצוע הניתוח, כאשר הפתרון תלוי למעשה בבעיה. כאשר מדובר בשני שדיים קטנים ולא סימטריים, ניתן לבצע הגדלה א-סימטרית בה משתמשים בשני שתלים בגדלים שונים. באם מדובר בשד אחד גדול ו\או נפול והשני קטן, ניתן להגדיל צד אחד ולהקטין או להרים את הצד השני. כאשר המטופלת מרוצה מגודל השדיים שלה, ניתן לטפל רק בשד אחד ולבצע בו הגדלה מינימלית על מנת לגרום לו להיות זהה ככל הניתן בגודל ובצורה לשד השני. אם מדובר בהבדלים מאד משמעותיים, ניתן לבצע את הניתוח בשני שלבים, כאשר בשלב הראשון מותחים רק את השד הקטן יותר על מנת להכין אותו להגדלה. הבחירה באם לבצע ניתוח דו-שלבי נתונה בידי המנתח והמטופלת והיא קשורה בעיקר למידת הא-סימטריה ובמבנה הגוף הספציפי של המטופלת.

הגדלת חזההגדלת חזה

ליצירת קשר מלאו פרטים
פנייתך התקבלה בקליניקה של דר' דנה אגוזי
אחד מנציגינו יצור עמך קשר בהקדם
דר' דנה אגוזי