סניף תל אביב ראול ולנברג 18 בנין C קומה 2
050-5264265 | לשיחה עם הקליניקה

סיליקון בחזה: השפעת הריון על השתלים

סיליקון בחזה- חשוב לדעת

נשים רבות אשר מבקשות השתלת סיליקון בחזה ולעבור ניתוח הגדלת חזה,  או הרמת חזה, תוהות כיצד הריון יכול להשפיע על תוצאות הניתוח. הרי בזמן ההיריון הגוף גדל ואתו כמובן גם החזה, ועולה שאלה האם ההיריון משפיע על השתלים שהושתלו בחזה והאם תוצאות הניתוח עלולות להיפגע כתוצאה מכך.

במאמר זה ננסה להסביר האם וכיצד הריון יכול להשפיע על סיליקון בחזה. חשוב לומר לפני כן, כשאישה מחליטה לעבור ניתוח הגדלת חזה, היא צריכה לקבל מהרופא את כל המידע אודות הניתוח והשפעותיו, בין היתר, כיצד הריון יכול להשפיע עליו. הניתוח אינו מומלץ כמובן לאישה שנמצאת בתהליך הריון אך עם זאת יש לזכור, נשים אשר עברו את הניתוח נכנסו לאחר מכן להריון, והדבר מוכר ושכיח, לכן אין מה לחשוש שמה עלול לקרות משהו קיצוני, אך כן חשוב לדעת כיצד ההיריון יכול להשפיע, יש להיות קשובה לגוף ולהחליט ביחד עם הרופא האם זה נכון לעבור את הניתוח.

סיליקון בחזה

האם ההיריון משפיע על תוצאות ניתוח השתלת סיליקון בחזה

באופן עקרוני, כפי שציינו, בזמן ההיריון הגוף גדל ואתו גם החזה, לכן אם גודל החזה המקורי היה קטן הוא יגדל בזמן ההיריון וכך גם במקרה שיש בתוך החזה שתלים. אחרי הלידה הגוף יחזור לאט לאט למצבו הרגיל, אך אז ייתכן מאוד שהשתלים יגרמו לחזה להיראות במצב שונה מזה שהם נראו קודם להריון. יש רופאים הממליצים לחשוב במצב כזה על החלפת השתלת במידה והחזה המקורי קטן באופן משמעותי. במידה ולא, אז ניתן להמשיך עם השתל הקיים.

במידה ורוצים להחליף את השתל או לכאורה להוסיף שתל בחזה אחרי ההיריון, מומלץ לחכות מספר חודשים אחרי הלידה, שתסתיים תקופת ההנקה. חשוב לציין, אימהות רבות מניקות את ילדיהן גם כשיש להן שתל בחזה. כיום בניגוד לעבר, השתלים נחשבים הרבה יותר איכותיים ולכן הסיכוי שהם ידלפו או יתפוצצו הוא קלוש. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה אודות השאלה האם להניק או לא במקרה ויש שתל סיליקון בחזה.

סיליקון בחזה- כדאי אחרי הלידה

למרות שלא קיים חשש על שתלי החזה במקרה של הריון, מרבית הרופאים אינם ממליצים לערוך את הניתוח במידה ואת מתכוונת להיכנס להריון בטווח של שנה. מאחר והגוף אמור לעבור שינויים מרחיקי לכת, עדיף לחכות עם זה לפחות עד סיום תקופת ההנקה ואז לעשות את הניתוח בראש שקט.

יש לזכור, בתקופת ההיריון הגוף משתנה ועובר שינויים, שינויים אלו גם יבואו לידי ביטוי במצב החזה, לכן בשביל שתיהני מתוצאות הניתוח באופן מלא, מומלץ לעבור את הניתוח לאחר תקופת ההיריון במהלכו הגוף משתנה והתוצאות אתו.

לסיום, אם את מתכוונת להיכנס להריון, ואת חושבת על ניתוח הגדלת חזה או הרמת חזה, מוטב שתבדקי עם רופא מומחה, כיצד עלייך לנהוג בטרם תקבלי החלטה בנושא

ליצירת קשר מלאו פרטים
פנייתך התקבלה בקליניקה של דר' דנה אגוזי
אחד מנציגינו יצור עמך קשר בהקדם
דר' דנה אגוזי