סניף תל אביב ראול ולנברג 18 בנין C קומה 2
050-5264265 | לשיחה עם הקליניקה

צניחת עפעף

העפעפיים נועדו על מנת שנוכל לכסות את העין שלנו לפי הצורך ולהגן עליה. כבר מהרגעים הראשונים של החיים, העפעף של התינוק ממלא תפקיד חשוב בגוף שלו. אך כמו כל איבר אחר בגוף, לעתים גם העפעף לא מתפקד בצורה הטובה ביותר ויכול לקרות מצב שנקרא צניחת עפעף.  לפניכם מידע על צניחת העפעף, הגורמים לבעיה ופתרון אפשרי וזמין.

 

מהי צניחת עפעף

צניחה של עפעף היא תופעה שבה העפעף הופך להיות רפוי מדי וצונח על העין. בשלב זה הוא מכסה יותר מדי את העין עצמה, מצב שיוצר מראה לא סימטרי בפנים, שגורם לאדם להיראות עייף, חולה וזקן. אך מלבד הבעיה החזותית והאסתטית, צניחה של העפעף יכולה להפריע גם לתפקוד העין, לחסום את שדה הראיה ואף לפגוע בראיה עצמה, תלוי בחומרת המצב ובגיל של האדם הסובל מהבעיה.

 

מה גורם למקרים של צניחת עפעף?

ישנם כמה גורמים אפשריים לתופעת הצניחה של העפעף. לפעמים זה קורה אחרי קבלת מכה באזור העין או פגיעה עצבית באזור. לעתים הגורם לכך הוא ניוון של שרירי העפעף או אפילו גידול מקומי שיוצר נפיחות ורקמה עודפת. אך הגורם השכיח מכולם הוא ללא ספק הגיל. עם הזמן הגוף מזדקן ונחלש, השרירים שנמצאים על העפעף נחלשים גם הם והופכים להיות רפויים מדי. כתוצאה מכך, העפעף צונח מטה וגורם לבעיות רבות. לפעמים התופעה הזאת מתרחשת בשתי העיניים ולפעמים רק בעין אחת. היא יכולה לקרות בדרך כלל לאנשים בוגרים ומבוגרים אך ישנם גם מקרים שבהם ילדים קטנים ותינוקות סובלים מצניחת עפעפיים.

 

פתרונות אפשריים

תהיה הסיבה לצניחת העפעף אשר תהיה, הפתרון הוא אותו הפתרון – ניתוח עפעפיים. בעזרת התערבות כירורגית ניתן להסיר את השכבות העודפות של העור בעפעפיים ולהחזיר להם את הצורה הטבעית והרצויה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

הגדלת חזה

ליצירת קשר מלאו פרטים
פנייתך התקבלה בקליניקה של דר' דנה אגוזי
אחד מנציגינו יצור עמך קשר בהקדם
דר' דנה אגוזי